در خدمت شما هستیم با مقاله نگاهی به وضعیت بازار رمزارزها (21 اسفند ماه) از وب سایت آسان ماینینگ. بیت کوین که فاصله خود با آخرین رکورد ثبت شده را به حدود 1000 دلار رسانده بود بار دیگر ریجکت شده و به زیر 56000 دلار رسید. با این وجود، اصلاحات جزئی در میان آلتکوین ها باعث شد BTC بتواند چیرگی از دست رفته خود بر بازار را تاحدودی بازیابی کند.

نگاهی به وضعیت بازار رمزارزها (21 اسفند ماه)

فاصله 2 درصدی بیت کوین با آخرین رکورد خود

طی چند روز گذشته، ارز رمزنگاری شده برتر بازار پس از سقوط به 47000 دلار، در روندی صعودی قرار گرفت. از سوی دیگر، با شدت گرفتن علاقه سازمان ها به بیت کوین، قیمت آن رو به افزایش گذاشت.

این اتفاق منجر شد این ارز بار دیگر تراز 50000 دلار را لمس کند، اما گاوها در این سطح متوقف نشدند و این ارز رمزنگاری شده را به بالاترین قیمت دو هفته اخیر آن یعنی در حدود 57000 دلار رساندند. طبق اطلاعات منتشر شده توسط صرافی Bitstamp، بالاترین نرخ روزانه BTC در روز گذشته حدود 57400 دلار بوده است. در این زمان فاصله بیت کوین با بالاترین سطح قیمت آن به حدود 1000 دلار (1.75%) رسید. ولی این ارز موفق به دفاع از این سطح نشده و به دنبال آخرین اصلاحات قیمت، به سطح فعلی 55647 دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

آنچه قابل توجه است این است که سرمایه بازار بیت کوین درحال حاضر بسیار بالاتر از مارک 1 تریلیون دلاری باقی مانده است.

ارزش بیشتر کوین های جایگزین همگام با رهبر آنها افزایش یافت. این تحولات منجر به آن شد که اتریوم با 400 دلار افزایش در یک روز از مرز 1800 دلار عبور کند. با این حال ، ETH از روز گذشته اندکی کاهش یافته و پائین تر از این سطح حساس قرار گرفته است.Cardano (-5٪) ، Polkadot

(-5٪) ، Ripple (-5.2٪) ، Chainlink (-5.8٪) و Uniswap (-5٪) در 24 ساعت گذشته اندکی از ارزش خود را از دست داده اند.Binance Coin و Litecoin تقریباً ثابت مانده و به ترتیب با قیمتی در حدود 275 دلار و 195 دلار ترید می شوند.

همانگونه که تا حدودی انتظار می رفت، وضعیت در میان آلتکوین های دارای ارزش بازار پایین و متوسط به طور قابل توجهی نوسانی تر بوده است. در این میان، Theta Fuel با 50 درصد رشد بهترین عملکرد را داشته است. پس از آن Hedera Hashgraph (25%), THETA (19%), Basic Attention Token (15%), Zilliqa (12%) و Bitcoin Gold (11%) قرار دارند.

در مقابل، Polygon با افت 10 درصدی بیشترین کاهش را از دیروز نشان داده است. Avalanche (-9%), Decentraland (-9%), Fantom (-6.5%) و PancakeSwap (-6%) نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.متوقف شدن نسبی آلتکوین های بزرگ بازار، به بیت کوین کمک کرده است تا چیرگی خود بر بازار رمزنگاری را دوباره افزایش دهد. به این ترتیب، معیار مقایسه ارزش بازار BTC با سایر آلتکوین ها به بالای 61٪ رسیده است.